Para Piyasaları veBorçlanma Piyasası Araçları

AÇIK YATIRIM, sahip olduğu uzman kadrosuyla bireysel ve tüzel müşterilerinin tahvil, bono ve repo işlemlerini en etkin şekilde yerine getirmektedir. Borçlanma piyasası araçlarının en önemli özelliği, vade sonuna kadar elde tutulduğu zaman yatırımcı için risksiz, sabit bir getiri sağlamalarıdır.

Para piyasaları; finansal enstrümanların daha likit ve kısa vadeli olduğu bir pazar türüdür. Para piyasaları ile birkaç günden bir yıla kadar, finansman ve yatırım ihtiyaçları karşılanır.

Takasbank Para Piyasası

Takasbank Para Piyasası (TPP), Takasbank tarafından organize ve idare edilir. TPP’de kısa süreli finansman ihtiyacı duyan ve ihtiyaç fazlası olan piyasa katılımcıları biraraya gelir.

Repo/Ters Repo

Repo, yatırımlarını likit tutmak isteyen yatırımcılar için uygun bir finansal üründür. Basitçe, repo bir finansal varlığı belli bir vadede geri almak koşuluyla satmak olarak açıklanabilir.

Gerek özel sektör (banka ve banka dışı) gerekse kamu tarafından ihraç edilen uzun vadeli finansman bonolarına repo sayesinde kısa vade de yatırım yapabilir, sabit ve yüksek gelir elde edebilirsiniz.

AÇIK YATIRIM’da Yatırım Kararınız Sizde!

Her bir müşterimizi “tek müşterimiz” gibi görüp, ürün ve piyasa analizlerimizi, müşteri risk profil çalışması ile birleştirerek doğru zamanda doğru kişiye doğru ürünleri sunuyoruz. Müşterilerimiz kendilerine özel sunulmuş analizleri değerlendirip yatırımına karar verirken bir kurumun ya da portföyün değil, kendi hedeflerine yatırım yapabilme fırsatı bulabilmektedir.

Tüm sorularınızı AÇIK YATIRIM WhatsApp hattımıza veya Süper Hizmet Merkezimiz’in telefon numaralarına iletebilir, WhatsApp ve Canlı ve Görüntülü Hizmet veren danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

AÇIK YATIRIM WhatsApp Hattı        :0(549) 840 22 45

Süper Hizmet WhatsApp Hattı          :0(212) 373 73 12/13

Süper Hizmet Telefon Numarası       :0(545) 284 09 33/43