AÇIK YATIRIM Bilgilendirme

Fon Bilgilendirme

Sermaye Piyasalarında işlem göre Yatırım Fonlarında önemli bir stopaj değişikliği yapılmıştır. 23.12.2020- 31.12.2021 tarihleri arasında iktisap edilen ve sadece TL ihtiva eden yatırım fonlarının getirilerinden kesilmekte olan stopaj oranları sıfırlanmıştır. (*) Aşağıda belirtilen fonlar hariç..

Detaylı değerlendirme ihtiyacı görünen bazı fonlar üzerinde vergi uzmanlarımızın çalışmaları sürmekte olup, kısa sürede çalışmalar tamamlanacaktır.

Yeni düzenleme sonrasında bir takım fonlar ile ilgili hiç bir şey yapılmasına gerek yok iken, bazı durumlarda eski stopaj oranını durdurup yenisini başlatabilmek amacı ile satıp geri alma yönünde işlem yapma ihtiyacı doğabilmektedir.

Detaylı bilgi almak için Portföy Yöneticiniz ile görüşebilir ya da AÇIK YATIRIM WhatsApp hattımıza (0549 840 22 45) isminiz ve soyadınızı “FONSTOPAJ” yazarak uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz, sizinle en kısa zamanda temas edebiliriz. Henüz AÇIK YATIRIM müşterisi olmayan yatırımcılar da WhatsApp bilgilendirme hattımızdan yararlanabilirler.

*Değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ile ünvanında döviz ifadesi geçen fonlar